Dua Lipa nominohet në pesë kategori në ‘Brit Award 2018’

20:26 / E shtunë, 13 Janar 2018

 

Sukseset e saj nuk po kanë të ndalur.

Këngëtarja Dua Lipa vitin 2018 e ka nisur me shumë arritje në karrierë. Ajo dje lansoi këngën e re ‘IDGAF’ e cila ende pa kaluar 24 orë që nga publikimi, ka kaluar shifrën e miliona klikimeve në Youtube, shkruan lajmi.net

E ndërsa tani, këngëtarja u nominua pesë herë në eventin e njohur ‘Brit Award 2018’.

‘Mastercard British Album of the Year’, ‘British Breakthroug Act’, ‘British Female’, ‘British Single’ dhe ‘British Video’ janë kategoritë ku ajo u nominua.

E padyshim që janë votat e publikut që do ta bëjnë Duan fituese në një nga kategoritë, edhe pse meriton që të fitojë në të gjitha.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400