Është vetëm 3 vjeç por të ardhurat e saj neto arrijnë shifra të jashtëzakonshme

12:20 / E enjte, 19 Korrik 2018

 

Princesha Charlotte është bërë shpejt një nga pjesëtarët më popullorë të familjes mbretërore.

Por duket se trevjeçarja nuk adhurohet vetëm nga publiku, ajo gjithashtu admirohet si një ikonë e modës, dhe thuhet se ka një ndikim të madh në ekonominë britanike.

Në fakt, sipas një studimi , ndikimi i princeshës Charlotte në ekonomi arrin vlera mbi 1 miliard paund më shumë se vëllai i saj më i madh, Princi George.

Sipas studimit, vlera në neto e katërvjeçarit princit George arrinte në 2.7 miliardë sterlina ndërsa motra e tij më e vogël ka thyer rekord me 3.8 miliardë sterlina.intv

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400