Estrada me fjalë prekëse pas vdekjes së Rexhep Çelikut

23:45 / E premte, 12 Janar 2018

 

Gjatë ditës së sotme, u bë e ditur se valltari i njohur shqiptar, Rexhep Çeliku u nda nga jeta.

Vdekja e papritur e tij, ka tronditur gjithë opinionin, ndërsa telegrame ngushëllimi kanë ardhë nga të gjitha anët, shkruan lajmi.net.Me fjalë prekëse, mjeshtrin e valles shqipe e kujtojnë edhe disa prej këngëtarëve të njohur të cilët e vlerësojnë punën e tij të bërë gjithë këto vite.

Artiola Toska, Aurela Gaçe, Eli Fara, Bleona Qereti, Rozana Radi, janë disa prej emrave që kanë shkruar mesazhe ngushëllimi drejtuar familjes Çeliku.Artistët e cilësuan të ndjerin si pasuri dhe nder i kombit, padyshim edhe mjeshtër i valles shqipe duke numëruar 32.000 role

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400