Këngëtarët që lanë zhanrin e tyre për të fituar në dasma

14:57 / E shtunë, 21 Korrik 2018

 

Pagesa e lartë e këngëtarëve në dasmat kosovare ka joshur artistët që të lënë muzikën që më parë bënin për të kënduar në ahengje familjare.

Në emisionin Promenadë Verë të Televizionit 7 është transmetuar një storje lidhur me këngëtarët që ishin të suksesshëm në zhanret e tyre, po që fitimi i madh bëri që ata të kthehen kah muzika popullore dhe ajo tallava.

Këta janë këngëtarët që lan zhanret e tyre të muzikes, për shkak të fitimit të madh në dasma, kaluan në popullore:

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400