Këngëtarja shqiptare në koncertin bamirës të Jay Z

16:48 / E mërkure, 18 Tetor 2017

 

Udhëtimet jashtë Shqipërisë, shpesh personazhet e njohur i mbushin edhe duke marrë pjesë në koncerte të artistëve të mëdhenj ndërkombëtarë.

Mbrëmë është zhvilluar një koncert i madh me qëllim mbledhjen e fondeve në ndihmë të prekurve nga urgani Irma në Barclays Center dhe aty ka qenë edhe këngëtarja Samanta Karavella, e cila këto ditë ndodhet në Amerikë dhe ka postuar disa video.

Eventi u organizua nga kompania e reperit të njohur Jay Z, RocNation dhe Tidal me pjesëmarrjen e disa prej emrave më të njohur si vetë reperi, Luis Fonsi, Daddy Yankee, Iggy Azalea, Steve Wonder, Jennifer Lopez, Chris Broën, DJ Khaled, Remy Ma dhe Fifth Harmony.

Çdo biletë e shitur shkon për të gjithë të prekurit nga fatkeqësitë natyrore. Ndërsa është argëtuar pa fund, edhe Samanta ka dhënë kontributin e saj modest.

Image

Image

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400