Kur Dafina Zeqiri ishte pa stil dhe vishej me …

01:43 / E mërkure, 15 Nëntor 2017

 

Konsiderohet si një nga këngëtaret më me stil, që tenton ta imponoj me të madhe modën amerikane, avangarde. Por, a ishte gjithmonë kaq “stylish” Dafina?

Në fillimet e saj, Dafina Zeqiri nuk dukej fare mirë. Kishte zë, talent, por nuk konsiderohej si e ardhmja e muzikës, pasi i mungonte stili, madje edhe pamja e jashtme.

U deshën një mori ndërhyrjesh që ajo të arrinte në piedestal e ta fitonte statusin që e gëzon sot, shkruan “Kosovarja”.

Këngëtarja që tani jeton në Amerikë, e që po synon karrierë ndërkombëtare, po bënë përpjekje të vazhdueshme për ta gjetur vendin e saj në tregun e muzikës botërore, por deri më tani përpjekjet nuk po japin rezultat.

Dafina Zeqiri arriti të bashkëpunonte edhe me French Montana në këngën me titull “Four Season”, por suksesi i projektit ishte i zbehtë, shkruan “Kosovarja”.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400