Ledri Vula krenar për gjyshin e tij, Buçinca boton libër për ‘Hasan Prishtinën’

15:57 / E enjte, 24 Maj 2018

Ditën e djeshme është nxjerr në shitje gjatë ditës së djeshme një libër rreth jetën dhe veprës së patriotit Hasan Prishtina.

 Autori është gjyshi i reperit shqiptar, Ledri Vula, i cili ishte edhe personalisht në këtë ngjarje madhore për Buçincën, shkruan lajmi.net

Në Bibliotekën Kombëtare ishin të pranishëm edhe qindra adhurues të librave për të ndjekur promovimin e librit “Hasan Prishtina.

Për këtë arritje të gjyshit të tij 46 vjeçar, Ledri ndihet krenar dhe këtë e ka shprehur përmes publikimit të disa fotografive në Instagram.

”Krenar me gjyshin tim. 46 vjet hulumtim për ndriçimin e jetës dhe veprës se patriotit HASAN PRISHTINA”, ka shkruar ai.

Buçinca është autor edhe një numri të madh të librave ndërsa ka qenë edhe menaxhues i burgut të Smrekonicës dhe Mitrovicës.

Sa i përket muzikës, nipi i tij Ledri solli bashkëpunimin e radhës “Merri, merri” dhe ky duet me Butën arriti të klikohet shumë në kanalin zyrtar në Youtube vetëm për pak ditë.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400