Mali i Zi pretendon ndalimin e këngës ‘Albanian’, kështu reagon Genci

00:45 / E mërkure, 24 Janar 2018

 

Po e konsideron si të rrezikshme për vendin.

Reperi Genc Prelvukaj ka hedhur një fotografi në Instastory, ku ka shpërndarë një shkrim, ku thuhej se Mali i Zi po pretendon që ta ndalojë transmetimin e këngës ‘Albania’, shkruan lajmi.net

Sipas shkrimit thuhet se kënga për shkak të përmbajtjes po konsiderohet se cenon shtetin Mali i Zi.

Genci ku ka bërë ndonjë reagim të gjatë, vetëm ka paralajmëruar pretendimin e tillë, por, nuk dihet sakt nëse do ndodh kjo gjë.

Kujtojmë që ‘Albanian’ konsiderohet si himni i dytë shqiptar.

screenshot_1eqwerer

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400