Mikpritësja e botërorit, Lypyreva, ish-miss Rusia që bën jetë hollivudiane

12:53 / E enjte, 14 Qershor 2018

 

Njëra prej fytyrave më të bukura të botërorit për këtë vit është Victoria Lopyreva, ambasadore e Kupës së Botës.

Lopyreva është një femër  e bukur ruse që pritet që të japë maksimumin të jetë një mikpritëse e mirë për këtë vit.
Rusja do të jetë mikpritësja e e kampionatit botëror që starton gjatë ditës së sotme në Rusi.

34 vjeçarja ka një listë të gjerë të profesioneve të cilat ka zotuar, si modele, moderatore televizive dhe blogure,

Asaj iu është dhënë edhe certifikata zyrtare e bukurisë në vitin 2003, kur mori titullin Miss Rusia. Pas triumfit, ajo është drejtoreshë e këtij konkursi të bukurisë ndër vite.

Debutimin e parë bukuroshja e ka pasur në vitin ’99, si anëtare e agjencisë ‘Image-Elite’ ku të njëjtin vit mori edhe çmimin ‘Model of Don Aëards’ dhe në vitin 2001 u shpërblye me çmimin ‘Golden Lighting Fest’.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400