Nuk do ta besoni se si dukej Diola Dosti-Baftiu me xhinset e meshkujve (Foto)

10:54 / E martë, 13 Shkurt 2018

 

Nutricientja dhe dietologia Diola Dosti-Baftiu pohon se kohë më parë ka veshur xhinse të meshkujve. Këtë ajo e ka treguar gjatë një emisioni televiziv duke thënë se e kishte si lloj obligim nga prinderit që t’i barte ata.

“Në moshën 15 vjeçare kur unë isha në shkollë, ishin në modë xhinset e ngushta me shtatë të shkurtë dhe unë shumë e gjatë dhe prindërit e mi më fusin në një treg ku shiteshin pantallona per burra dhe për meshkuj dhe mi blen një palë, mirëpo unë nuk e kuptova që ishin për burra”, ka treguar ajo.

Ajo vazhdon rrëfimin duke treguar se pasi ka shkuar në shkollë e ka kuptuar që ka të veshur patallona të meshkujve dhe jo të femrave. Këtë sipas saj, prindërit e bënin që ajo të fokusohej më shumë në mësime dhe jo në dukje si dhe për shkak të moshës që kishte të jetë më e mbrojtur nga mashtrimet e meshkujve.

Për më shumë detaje mund ta shikoni videon më poshtë:

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400