Nutricionistja e famshme shqiptare me format të ri televiziv

10:45 / E shtunë, 24 Nëntor 2018

 

Jemi mësuar ta shohim shumë aktive nëper televizione të ndryshme, në Kosovë, Shqipëri dhe Maqedoni. Por, kohët e fundit, nutricionistja e mirënjohur shqipetare ka qenë më pak aktive. Menduam që ju shkëput botës së televizionit, por nisur nga postimi i saj i fundit ne facebook dhe instagram, duket se Diola, po merret me nje super projekt televiziv. Nga kontakti me Diolen, mësuam se ajo gjithë këtë kohë, nuk ka qenë pushim, edhe pas lindjes se vajzes se trete, por ka qene duke punuar me shume kujdes dhe dashuri, projektin qe do i dedikohet shendetit te popullates shqipetare. Diola ka qene nder te parat ne Kosove qe ka folur per nutricionin dhe kujdesin ndaj ushqimeve, prandaj nuk kishte si te ndodhte ndryshe. Por kesaj here, Diola shprehet se formati i saj televiziv, do te jete risi, i pa pare me heret dhe tipik edukativ, ku zhvillohet edukata e te ushqyerit ne familjet shqipetare. Ne profilin e saj privat, Diola kohet e fundit ka postuar takime me njerez shume te njohur dhe te suksesshem ne fushen e biznesit. A ka ne plan t’i futet biznesit? Kete pergjigje, Diola nuk na e dha. Gjithsesi, koha ka treguar se cdo gje e sjelle nga ajo, ka vlere per shendetin tone.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400