Publikohet autopsia, zbulohen shkaqet e vdekjes së Avicii-t

22:24 / E hëne, 23 Prill 2018

 

Të premten u nda nga jeta në moshën 28 vjeçare DJ i njohur Tim Bergling i njohur me emrin e skenës Avicii. Deri më tani shkaqet e tij të vdekjes ishin thjeshtë aludime, por autopsia ka konfirmuar çdo gjë.

Pas dy autopsive të realizuara, mësohet se nuk ka dyshime për vrasje. Komplikacionet shëndetësore mbeten ende i vetmi dyshim.

Pas përfundimit të autopsive, trupi i Avicci-t do të kthehet në Suedi këtë javë për të qenë pranë familjes së tij.

Dj është treguar transparent me çështjet e tij shëndetësore në të kaluarën, ku është bërë e ditur se vuante nga pankreasi akut për shkak të teprimit me pijet alkoolike.

Ndërkohë që familja e Dj-t është e shkatërruar nga humbja e tij, vëllai është nisur drejt Osman (vendit ku Avicii u gjet i vdekur) për të kërkuar përgjigje pse Avicii vdiq.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400