​Premierliga zgjedh më të mirët për pjesën e parë të sezonit

23:23 / E martë, 23 Janar 2018

 

Mohamed Salah është përzgjedhur si futbollisti më i mirë i fazës së parë të Premierligës për sezonin 2017/18.

Ylli egjiptian, Mohamed Salah ka qenë i jashtëzakonshëm që prej transferimit të tij në Liverpool gjatë verës së kaluar nga Roma.

Ai është zgjedhur nga Premierliga si lojtari më i mirë dhe nga tifozët po ashtu me 57 për qind të votave.

Ai në 19 ndeshje ka shënuar 15 gola, ka dhuruar pesë asistime dhe 15 pikë skuadrës së tij.

portieri i Swanseas, Lukasz Fabianski ishte me më së shumti pritje 76, ndërsa lojtari i ri më i mirë u përzgjedh ylli gjerman i Manchester Cityt, Leroy Sane.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400