11 fotot e presidentes kroate nga finalja e Botërorit që do të mbahen mend gjatë

21:08 / E hëne, 16 Korrik 2018

E veshur me fanellën e ekipit kombëtar ajo shikoi nga afër ndeshjen në mes të Kroacisë dhe Francës.

Presidentja e Kroacisë Kolinda Grabar-Kitarović me gjithë humbjen u pa e buzëqeshur.

Shiu nuk e ndali atë që të përqafonte secilin lojtarë nga të dyja ekipet para se ata të merrnin medaljet përkatëse.

Gjithë kjo bëri që ajo të mbahet gjatë në mendjet e tifozëve të futbollit.

Franca mposhti Kroacinë 4:2 për të fituar për herë të dytë në histori Botërorin.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400