1200 huliganë mbeten në Londër, iu konfiskohen edhe pasaportat

15:56 / E enjte, 14 Qershor 2018
Autoritet angleze kanë ndaluar 1200 huliganë të udhëtojnë drejt Rusisë.

Atyre u janë konfiskuar pasaportat në tentativë për të shkuar drejt Rusisë.

“U është ndaluar hyrja në Rusi më shumë se 1200 tifozëve, me precedentë dhune nëpër stadiume.

Kupa e Botës është një festë e futbollit dhe nuk ka hapësira për dhunë dhe trazira”, shprehet autoritet.

Gjithsej policia ka proceduar 1254 persona, pasaportat këta persona do ti marrin pas përfundimit të Botërorit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400