Agjenti i Dybalas mbërrin në qytetin e njohur, pritet nënshkrimi i kontratës (Foto)

16:40 / E mërkure, 11 Janar 2017

 

Lajmet e fundit që vijnë nga Italia, konfirmojnë të ardhmen e Paulo Dybalas.“Calciomercato” shkruan që agjenti i Dybalas, Pierpaolo Triulzi, sot ka mbërritur në Torino.

Sipas këtyre informacioneve, ai ka lënë takim me drejtuesit e Juventusit për rinovimin e kontratës së argjentinasit.

Dybala pritet të rinovojë deri më 2021 dhe do të ketë një ngritje të pagës.

Ai do të fitojë 5 milionë euro në sezon, ndërsa në vitin e fundit të kontratës do të marrë 7 milionë euro. 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400