Agjenti ia ofron Donnarumman PSG-së

09:23 / E martë, 17 Prill 2018

Agjenti Mino Raiola ia ka ofruar klientin e vet Gianluigi Donnarumma gjigantit francez Paris Saint-Germain, raporton France Football.

Fituesi i Ligë 1 mendohet se do të jetë zëvendësues i portierit Alphonse Areola, dhe ylli 19-vjeçar i Milanit shihet si kandidati më i përkryer për ta zërë vendin e tij.

Megjithatë, PSG-ja ka vëzhguar edhe portierë tjerë, përfshirë Jan Oblakun e Atletico Madridit, Alissonin e Romës dhe Thiabut Courtois e Chelseat.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400