Aguero nuk i do dramat, merr frymë lirë pasi fiton titullin me City

08:00 / E martë, 17 Prill 2018

Argjentinasi mbahet mend për golin në fund të takimit me QPR që ja sigurojë titullin Cityt gjashtë vite më parë

Aguero tani ka thënë se ai ndihet i liruar pasi që fituan titullin dhe se nuk do të dëshironte një dramë ashtu si e sezonit 2011-12 ku ata u kurorëzuan me titull në një gol të vonë në ndeshjen me QPR.

“Ky është titulli i tretë me City dhe është një lehtësi sepse nuk do të presim ditët e fundit për ta konfirmuar titullin”, tha Aguero për faqen zyrtare të klubit të City.

“Ky sezon ishte i jashtëzakonshëm dhe futbolli që ne luajtëm ishte më i miri prej që jam involvuar unë në këtë klub. Ishte kënaqësi të luaja me një skuadër të këtillë dhe të isha pjesë e saj në atë që kemi arritur këtë sezon”, ka thënë Aguero.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400