Ajax ia cakton çmimet De Ligtit dhe De Jongut

10:32 / E enjte, 14 Qershor 2018

 

Sipas Mundo Depertivo, Ajaxi ka vendosur çmimet për synimin e Barcelonës Matthijs de Ligt dhe Frenkie De Jon.

De Ligt (18), që është njëri prej lojtarëve më të kërkuar në Europë pavarësisht moshës kushton 60 milionë euro.

De Jong (21), një mesfushori që luan në çdo pjesë të mesfushës, po ashtu ka rënë në sy te Barcelona dhe edhe për këtë Ajax kërkon 50 milionë euro.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400