Allegri refuzon të flet për transferimin e Concelos

23:24 / E mërkure, 13 Qershor 2018

Trajneri i Juventusit Max Allegri ka treguar se ata janë afër për të nënshkruar me Joao Concelo, i cili kaloi sezonin e kaluar në Inter si lojtar i huazuar

“Mendoj që ai është një lojtar i Valencia”, ka thënë ai.

Portugezi që luan në krah të mbrojtjes, ka impresionuar me paraqitjet e tij në San Siro, por Nerazzurri nuk do të mund ta blejnë atë për 40 milionë euro sa është klauzola e tij.

Tani Juve dhe Wolverhampton Wanderers janë duke e kërkuara atë me një çmim më të ulët, por drejtorët e Valencias, Mateu Alemany dhe Pablo Longoria thuhet se ishin sot në Milano për të diskutuar transferimin e tij.

“Ai ishte i mirë me Interin sezonin e fundit. Luciano Spalletti me të vërtetë e ndihmojë atë, por mendojë që ai është lojtar i Valencias. Kështu mendojë unë”

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400