Ambasadori O’Conell: Kjo skuadër do ta fitojë Ligën e Kampionëve

12:44 / E martë, 17 Prill 2018


Ambasadori i britanisë së Madhje në Kosovë, Ruairi O’Conell njihet për simpatinë e madhe që ka për skuadrën e Evertonit. Por, në pamundësi për të ndjekur në nivele të larta skuadrën e zemrës, O’Conell është bërë për rivalin e përjetshëm të Evertonit, Liverpoolin.

Në pyetjen që i është bërë në Facebook se kush do ta fitojë Ligën e Kampionëve, O’Conell mendon se Liverpooli.

“Eshte vetem nje ekip ne qytetin e Liverpool-it qe ka nje lojtar nga Kosova. Fatkeqesisht, duke e pare qe Evertoni nuk mund te marre pjese ne ligen e kampioneve, them qe Liverpool do duhej ta fitoje” shkruan O’Conell.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400