Amir Khan e nokauton kundërshtarin brenda 40 sekondave

00:22 / E diell, 22 Prill 2018

 

Boksieri britanik Amir Khan ka bërë një rikthim sensacional.

Ai ka nokautuar kundërshtarin e tij Phil Lo Greco për vetëm 40 sekonda në meçin e zhvilluar në Liverpool, raporton Sky Sports.

Ish-kampioni i botës që i dha fund pritjes së gjatë prej më shumë se dy vjetësh iu rikujtoi edhe njëherë se përse ishte kampion bote në boks.

Khan bëri një festë të çmendur edhe para kundërshtarit të tij të mundshëm në meçin e ardhshëm, Kell Brook që ishte duke e shikuar nga afër meçin.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400