Arrihet marrëveshja, Arsenal transferon portierin e ri

11:58 / E mërkure, 13 Qershor 2018

Arsenal ka gjetur një portier të ri.

Bernd Leno do të jetë portier i ri i Arsenalit.

Portieri i Bayer Leverkusenit ka injoruar interesimin nga Napoli duke vendosur ta pranojë ofertën e “Gunners”.

“Sport Bild” raporton se Arsenal do të paguajë 20-25 milionë euro për blerjen e tij.

Leno do ta vazhdojë karrierën te skuadra e Arsenalit ku portier i dytë pritet të jetë Petr Cech, i cili ka kontratë me klubin londinez deri më 2019.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400