Arrihet marrëveshja: Kjo është skuadra e Mertens për sezonin e ri

00:42 / E premte, 19 Maj 2017
Dries Mertens ka vendosur të qëndrojë te Napoli.
Sipas mediave italiane, anësori do të nënshkruajë rinovimin gjatë ditëve në vazhdim.

Agjentët e tij janë takuar me presidentin Aurelio De Laurentiis gjatë mbrëmjes në Romë, ku marrëveshja pothuajse është arritur.

Ai do të zjgatë kontratën deri në vitin 2020.

Me akordin e ri, austriaku do të fitojë 4 milionë euro në sezon te Napoli.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400