Arrihet marrëveshja për meçin Mayweather – McGregor (Foto)

00:16 / E premte, 19 Maj 2017

 

UFC kampioni, Conor McGregor pretendon se ka nënshkruar gjysmën e tij të marrëveshjes për të luftuar me ish-pesë herë kampioni e boksit, Flyod Mayweather, transmeton IndeksOnline.

Ka pasur thashetheme se do të ndodh dueli i shekullit, mes McGregor dhe Mayëeather, ndërsa tashmë siç duket është bërë zyrtare.

“Pjesa e parë dhe më e rëndësishme e kësaj kontrate historike është zyrtare. Urime për të gjitha palët e përfshira”, ka thënë McGregor.

Dita e mecit ende nuk është zyrtarizuar, edhe pse boksieri Mayweather ka refuzuar të flet për këtë duel të mundshëm.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400