Baras në ndeshjen e parë Juventus – Tottenham

22:55 / E martë, 13 Shkurt 2018

 

Juventus dhe Tottenham kanë barazuar 2:2 në ndeshjen e parë të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve

Tottenham ka arritur që të barazojë 2:2 ndaj Juevntusit, skuadër e cila ishte duke fituar 2:0 pas nëntë minutave të para.

Gonzalo HIguain ishte i papërmbajtshëm duke shënuar të dy golat për skuadrën e tij në fillim të takimit.

Por, mysafirët nuk u dorëzuan, duke ngushtuar rezultatin fillimisht në minutën e 35 për 2:1 me anë të Harry Kane.

Në pjesën e dytë Tottenham nuk e ndali ritmi, duke arritur që të barazonte gjithçka në minutën e 72 me anë të Christian Eriksen, me të cilin rezultat përfundoi edhe ky takim.

Ndeshja e kthimit do të zhvillohet në Wembley të Londrës

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400