Barcelona me 4 mungesa të mëdha kundër Celta Vigos

10:19 / E martë, 17 Prill 2018

Ernesto Valverde nuk do të llogarisë në katër lojtarë titullarë për ndeshjen e Barcelonës në udhëtim kundër Cetla Vigos të martën mbrëma.

Sergio Busquets dhe Ivan Raktici, lojtarë që kanë luajtur si mesfushorë ofensivë dhe defensivë për Valverden gjatë këtij sezoni, janë të lënduar dhe nuk do të luajnë.

Ata nuk janë ftuar fare dhe pritet të jenë të gatshme për finalen e Kupës së Mbretit të shtunën.

Ndërkohë, Gerard Pique, ka luajtur me problem në gju për disa javë, është pushuar bashkë me Andres Iniestan.

Kjo është lista e plotë e Barcelonës për ndeshje kundër Celta Vigos:

Ter Stegen, Cillessen, Sergi Roberto, Semedo, Umtiti, Yerry Mina, Vermaelen, Jordi Alba, Digne, Paulinho, Andre Gomes, Denis Suarez, Coutinho, Messi, Suarez, Dembele, Aleix Vidal and Paco Alcacer.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400