Barcelona arrin marrëveshje me yllin Gremios

13:53 / E mërkure, 14 Shkurt 2018

 

Barcelona ka arritur marrëveshje me yllin e Gremios, Arthur, dhe shpresojë se do të mund të nënshkruajë me të në janar të 2019-s, raporton Mundo Deportivo.

Mesfushori brazilian cilësohet si njëri prej talentëve të rinj me të ardhme më të ndritur në Amerikën Jugore dhe e ka tërhequr vëmendjen e gjigantit katalan tash e një kohë, transmeton Express.

Barça tani do të tentojë t’i blejë 60% e të drejtave të lojtar, të cilat i ka në pronësi Gremio.

Megjithatë, klubi brazilian nuk do ta shesë atë për më pak se 30 milionë euro.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400