Bayerni e fiton miqësoren kundër PSG-së

18:02 / E shtunë, 21 Korrik 2018

 

Bayern Munich e ka fituar miqësoren ndaj PSG-së në kuadër të turneut ‘International Champions Cup’.

 

Bavarezët kanë arritur që në Austri të mposhtin 3:1 PSG-në.

Skuadra franceze kaloi e para në epërsi kur sulmuesi Weah shënoi për 0-1 në minutën e 31’.

Në pjesën e dytë gjermanët arritën të përmbysin gjithçka.

Fillimisht barazoi Martinez në minutën e 60’, për të vazhduar me Sanches në minutën e 68’ dhe Zirkzee në minutën e 78’.

Për Bayern Munich në pjesën e dytë të kësaj ndeshje u paraqit edhe mesfushori nga Kosova, Meritan Shabani.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400