Bayernin e refuzuan këta dy trajnerë

12:20 / E hëne, 16 Prill 2018


Uli Hoeness ka konfirmuar se  Bayern Munich ka angazhuar Niko Kovac pasi Thomas Tuchel dhe Jupp Heynckes refuzuan mundësinë për të menaxhuar kampionët e Bundesligës sezonin e ardhshëm.

Kovaç, 46, aktualisht trajner i Eintracht Frankfurt dhe do të marrë përsipër detyrën nga Heynckes në fund të sezonit në një marrëveshje tre-vjeçare.

Tuchel thuhej se ishte një nga favoritët për të marrë frenat në sezonin 2018-19, por ish-shefi i Dortmundit, sipas CEO të Bayernit, Karl-Heinz Rummenigge – tashmë nënshkroi një marrëveshje me një klub pa emër, që thuhet të jetë Paris Saint-Germain.

Duke folur për kërkimin e Bayernit për një trajner Hoeness u tha  gazetarëve : “U portretizua si një kërkim i dëshpëruar. Të dy ne dhe Hasani [Salihamidzic] janë përpjekur për një kohë shumë të gjatë për të bindur Juppin.

“Kur e kuptuam në një bisedë përfundimtare, se ai nuk po e bënte atë, ne po flisnim me trajnerin, i cili ishte i lirë, Thomas Tuchel”

“Ai na tha se ai kishte vendosur tashmë. Kjo ishte një turp, por jo një tronditje për ne. Ai gjithashtu nuk kishte ofertë për kontratë, por ishte oferta e një bisede të përbashkët me ne të dy, me Hasanin që ai kishte takuar më parë”

“Pastaj disa ditë më vonë u takuam përsëri brenda vendit dhe vendosëm që kandidati ynë i preferuar tani është Niko Kovaç. Dhe kështu ndodhi “.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400