“Bombë” nga Franca, Balotelli në Juventus

14:00 / E hëne, 22 Janar 2018

Mario Balotelli ka vendosur për tu transferuar në Juventus gjatë afatit kalimtar të verës, shkruan indeksonline.

Italiani është jashtë kontratës në qershor dhe kampionët e Italisë po mendojnë që ta ofrojnë në skuadër.

Ai është duke zhvilluar një formë të mirë gjatë këtij sezoni me Nicen, ku ka shënuar 16 gola.

Agjenti Mino Raiola që përfaqëson Balotellin ka një marrëdhënie të mirë me biankonerët, pasi dy  klientët e tij, Blaise Matuidi dhe Moise Kean lujanë te Juve.

Balotelli njoftohet se do të përfitoj një marrëveshje pesëvjeçare me Zonjën e Vjetër e cila do të përfshinte një bonus.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400