Bregu i Fildishtë njofton për zhdukjen e Yaya Toures

13:09 / E mërkure, 21 Mars 2018

Yaya Toure ishte ftuar për miqësoret ndaj Togos dhe Moldavisë.

Ku ka përfunduar Yaya Toure?

Kjo është pyetja e shfaqur nga Federata e Futbollit të Bregut të Fildishtë që ka njoftuar se nuk ka asnjë lajmërim nga mesfushori i Manchester Cityt.

Toure ishte ftuar për miqësoret ndaj Togos dhe Moldavisë.

“Nëse të gjithë futbollistët që aktivizohen në Evropë janë prezentë në ekip, kjo nuk vlen për Yaya Touren”, thuhet në komunikatën zyrtare, përcjell “lajmi.net”.

“Stafi i Bregut të Fildishtë është pa lajme nga kapiteni”, shkruante në vazhdim të saj.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400