Buffon nuk përgjigjet në pyetjet për Ronaldon

20:41 / E diell, 29 Korrik 2018

Gianluigi Buffon nuk dëshiron që të diskutojë për Cristiano Ronaldo dhe ka thënë se tani “se çfarë bën Juventusi nuk i intereson dhe se është vetëm spektator tani”

 

Portieri u largua nga Bianconeri këtë verë, duke ju bashkuar Paris Saint-Germainit.

Një javë më vonë u konfirmua që Cristiano Ronaldo ka nënshkruar për Zonjën e Vjetër dhe Gigi u pyet në konferencë për shtyp pas ndeshjes kundër Arsenalit dje për këtë gjë.

“Çfarë bën Juventusi nuk me intereson mua sepse tani jam vetëm spektaktor”, ka thënë Buffon duke ngrehur supet.

“Juventusi është një klub i madh, ashtu si PSG dhe mendojë që të dyja klubet janë duke bërë më të mirën e tyre që të jenë sa më shumë garuese, ashtu sikurse kanë bërë në të kaluarën dhe do të bëjnë në të ardhmen”.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400