Can – Juventus, po ndodh ‘çmenduria’ e fillim vitit

00:15 / E shtunë, 13 Janar 2018

 

Objektivi i Juventusit, Emre Can, e ka hedhur poshtë mundësinë për t’u larguar nga Liverpooli gjatë afatit kalimtar dimëror, duke e shfaqur dëshirën të fitojë trofe me gjigantin anglez.

Përfaqësuesi gjerman vazhdon të jetë i lidhur ngushtë me një kalim te kampioni aktual i Serisë A, Juventusi, me kontratën aktuale në “Anfield” që do t’i skadojë në verë.

Can ka sugjeruar se nuk do të vendosë për të ardhmen e tij deri në verë.

“Së pari, kam shumë ndeshje me Liverpoolin në të cilat duhet të përqendrohem, por shpresoj se do të jem në gjendje të jem i shëndoshë për Kupën e Botës në verë” ka deklaruar Can, transmeton ORAinfo.

Jemi duke bërë mirë dhe duam të vazhdojmë të fitojmë sa më shumë ndeshje që është e mundur. Duam ta fitojmë një trofe. Kemi besim të plotë dhe fitimi i një titulli është diçka që kjo skuadër është në gjendje ta arrijë”, ka shtuar më tej gjermani.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400