Celina ia siguron fitoren Ipswichit me një gol të jashtëzakonshëm

19:59 / E shtunë, 13 Janar 2018

 

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Besrant Celina, i ka ndihmuar skuadrës së vet, Ipswichit, të shënojë fitore kundër Leeds në një ndeshje të Championshipit

Celina mori topin të vija anësore e mesit të fushës dhe goditi nga një largësi prej afro 30 metra për ta bombarduar portën e mysafirëve, transmeton Express.

Ky gol i mjaftoi Ipswichit për t’i arkëtuar tri pikë në këtë ndeshje.

Pas javës së 27-të, Ipswich gjendet në vendin e 12 me 39 pikë në Championship, nivelin e dytë të futbollit anglez

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400