Chelsea 3:0 WBA, notat e lojtarëve

00:00 / E martë, 13 Shkurt 2018

 

Chelsea ka fituar me rezultat të thellë 3-0 ndaj West Bromwich Albionit në ndeshjen e vlefshme për javën e 27-të të Ligës Premier.

Skuadra e Antonio Contes i është kthyer fitores në kampionatin anglez pas dy humbjeve turpëruese ndaj Bournemouthit dha Watfordit.

Golat në këtë ndeshje për skuadrën e Contes u shënuan nga Eden Hazard (25′, 71′) dhe Victor Moses (63′).

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht ylli i skuadrës, Hazard, i cili pas dy golave të shënuara u vlerësua me notë 9.7.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400