Chelsea e fiton përballjen ndaj Interit, tregohet skuadër më e mirë në penallti

22:44 / E shtunë, 28 Korrik 2018

Chelseat i ka takuar miqësorja e zhvilluar ndaj Interit në kuadër të International Champions Cup.

‘Blutë’ e Londrës kanë arritur të mposhtin Interin pas ekzekutimit të penalltive.

Koha e rregullt e ndeshjes përfundoi 1:1.

Ishte Pedro që në minutën e 8’ i dha epërsinë 1:0 Chelsea.

Interi barazoi në 1:1 në minutën e 49’ përmes Gagliardinit.

Në serinë e penalltive, Chelsea ishte skuadër më e mirë duke fituar 5:4.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400