Chelsea e gjen zëvendësuesin e Eden Hazard

17:44 / E premte, 20 Korrik 2018

 

Skuadra e Chelsea ka lënë të kuptohet se largimi i Eden Hazard në drejtim të Real Madridit është shumë i mundshëm.

‘Los Blancos’ po kërkojnë anësorin belg si zëvendësues të Cristiano Ronaldos, që u transferua te Juventusi.

‘RMC’ raporton se Chelsea është duke menduar për pasuesin e Hazard, i cili vjen nga Ligue 1.

Është Nebil Fekir, lojtari i Lyonit që po pëlqehet nga ‘Blutë’ e Londrës.

Fekir është vetëm 25 vjeçar, dhe sezonin e kaluar ka shënuar 23 gola për Lyon.

Ai po ashtu është kërkuar edhe nga Liverpooli.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400