Coutinho i bashkohet Barcelonës në janar?

01:50 / E enjte, 12 Tetor 2017

 

Philippe Coutinho në janar mund t’i bashkohet Barcelonës

Sipas të përditshmes sportive katallane, Mundo Deportivo, Philippe Coutinho ka një marrëveshje me Liverpoolin që të largohet në janar.

Coutinho shpreson që klubi nga Anfield do ta mbajë premtimin, derisa shpreson që të realizoj ëndrrën duke u transferuar në Barcelonë.

Sipas Mundo Deportivos, Barcelona ende është kontakt me ish yllin e Interit, përcjell Express.

Gjatë verës Barcelona kishte bërë çmos që ta transferoj brazilianin, por Liverpool u ka rezistuar milionave të klubit nga La Liga.

Mbetet të shihet në janar nëse Coutinho do t’i bashkohet Barcelonës, apo ky transferim do të shtyhet deri në verën e ardhshme.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400