De Ligt në Juventus?

21:25 / E martë, 12 Qershor 2018

Juventusi ja ka vënë syrin mbrojtësit të Ajaxit Matthijs De Ligt

Sipas tuttosport, kjo lëvizje vë në pikëpyetje të ardhmen e Medhi Benatia, i cili është lidhur me një kalim të tij në Arsenal.

Nëse kampionët e Serie A dështojnë për të nënshkruar me De Ligt, Tuttosport thekson se do të kërkojnë Diego Godinin e Atletico Madridit.

Kontrata e uruguaianit me Atleticon përfundon brenda një viti dhe ai ka një çmim prej 15 milionë funte që Atletico mund ta shet për aq para.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400