Dështaku i Akademisë se Arsenalit në PAOK të Greqisë

19:19 / E diell, 29 Korrik 2018

22 vjeçari do të largohet nga klubi i tij i lindjes pas vetëm 12 paraqitje me skuadrën e parë të Gunners

 

Sulmuesi i Arsenalit Chuba Akpom pritet që të kalojë te skuadra greke PAOK, shkruan Goal.

22 vjeçari kalojë disa sezone në huazim, i fundit ishte për skuadrën belge Sint-Truiden, ku shënoi gjashtë gola në 16 ndeshje.

Akpom u kërkua edhe nga skuadra Sint-Truiden dhe një numër skuadrash nga Franca dhe Belgjika por mësohet se gjiganti grek PAOK ka fituar garën dhe do të nënshkruar nmë të për një marrëveshje rreth dy milionë euro.

Arsenali pritet që të largojë edhe Dany Welbeckun dhe Lucas Perezin nga faza e sulmit kurse pritet që të largojë edhe portierin Ospina, me gjasë në Turqi të skuadra Beshiktash.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400