Di Francesco: Nuk dhuruam spektakël, ishte fitore burrash

00:35 / E mërkure, 14 Mars 2018

 

Ai e pranoi që Roma nuk dhuroi spektakël, por e quajti të rëndësishme fitoren.

Trajneri i Romës, Esebio Di Francesco, u shpreh i kënaqur me kualifikimin e Romës në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Ai e pranoi që Roma nuk dhuroi spektakël, por e quajti të rëndësishme fitoren, përcjellë “Lajmi.net”.

“Ekipi im luajti një lojë të kujdesshme, por jo shumë cilesore. Bëmë shumë gabime në pjesën e parë. Ishte një ndeshje burrash, që është cilësi themelore për të ndjekur këto ëndrra”, deklaroi Di Francesco.

“Dua të vazhdojë të ëndërroj me këtë ekip. Duke parë njerëz që brohorisnin më pëlqente, këto mbrëmje janë të bukura”.

“Duhet të përmiresohemi, mund të ishim më të mirë në situata të caktuara, por më pëlqeu ekipi. Kemi bërë rezultate të mira në Champions, por s’duhet të jemi të kënaqur”, shtoi ai.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400