E jashtëzakonshme: Distria Krasniqi kalon në gjysmëfinale

14:40 / E enjte, 26 Prill 2018

Xhudistja kosovare Distria Kransiqi ka siguruar gjysmëfinale në Kampionati Europian të xhudos që është duke u zhvilluar në Tel Aviv të Izraelit.

Distria, në kategorinë -52 kilogramë, në meçin e parë  mundi polaken Karolina Pienkowska ndërsa në çerekfinale arriti ta mposhtë Hungarezën Reka Pupp.

Në gjysmëfinalen e kategorisë -52 kg, Krasniqi takohet me Irem Korkmaz të Turqisë.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400