“E refuzova Barcelonën dhe Bayernin për Liverpoolin”

18:44 / E shtunë, 21 Korrik 2018

 

Neby Keita ka refuzuar Barcelonën dhe Bayern Munich për të kaluar te Liverpooli.

 

Mesfushori këtë verë kompletoi transferimin te Liverpool, ndërsa marrëveshja mes skuadrës angleze dhe Leipzigut ishte arritur verën e kaluar.

23 vjeçari në një deklaratë të dhënë së fundi, ka konfirmuar interesimin e Barcelonës dhe Bayernit për të, por tregon arsyet se pse vendosi për Liverpool.

“Është fakt që ka pasur ekipe tjera të përfshira sikurse ato që i keni përmendur (Barca e Bayerni). Por, një pjesë e madhe e vendimit tim ishte për shkak të rolit të tranerit””, ka deklaruar Keita.

“Ne kemi pasur biseda të mira. Fjalët që ai ka folur me mua për këtë projekt më kanë bindur”.

“Unë kam mundur të shohim se si klubi po zhvillohet dhe unë kam folur më gjatë me Sadio Manen”.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400