El Shaarawy transferohet në Premierligë

20:01 / E shtunë, 13 Janar 2018

 

Sirena angleze për Stefan El Shaarawy.

Sulmuesi italian është rikthyer në nivelin më të mirë këtë sezon me Romën por klubi ka nevojë të shesë të paktën një lojtar për t’u rikthyer brenda parametrave të Fair Play Financiar.

Për 25-vjeçarin kanë shfaqur interes disa ekipe angleze, mes tyre Arsenal, Southampton dhe West Ham dhe me një ofertë prej 20 mln euro drejtuesit mund të tundohen për të nisur bisedimet për shitjen e El Shaarawyt.

El Shaarawy te Roma është transferuar nga francezët e Monacos.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400