“Faji është i yni, jo i gjyqtarëve”

21:03 / E shtunë, 13 Janar 2018

 

Dani Carvajal ka komentuar humbjen e Real Madridit në La Liga.

Kampionët janë mposhtur 0-1 në ‘Santiago Bernabeu’ nga Villarreali, për t’u thelluar në krizë, e për të mbetur edhe më larg Barcelonës.

Pas ndeshjes, ky rezultat iu atribua edhe gjyqtarëve për mos akordimin e penalltive.

Por kështu nuk mendon mbrojtësi spanjoll i Realit, Dani Carvajal.

“Gjyqtarët mund të bëjnë gabime sikurse ne, sepse janë njerëz, ne nuk kemi humbur për fajin e tyre, por për fajin tonë”, ka deklaruar Carvajal.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400