Fitore minimale e Atletico Madridit

20:50 / E shtunë, 13 Janar 2018

 

Atletico Madridit i ka mjaftuar një gol për t’u kthyer me pikë të plota nga udhëtimi te Eibar.

Në kuadër të xhiros së 19-të, Atletico Madrid ka mposhtur 0-1 Eibarin në udhëtim.

Golin e tre pikëve për skuadrën e Diego Simeones, e shënoi Kevin Gameiro në minutën e 27’, pas një asistimi të pranuar nga Antoine Griezmann.

Me këtë fitore, Atletico numëron 42 pikë dhe renditet në vendin e dytë në La Liga

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400