Formacioni më i mirë i sezonit të kaluar sipas Bolt

23:09 / E premte, 20 Tetor 2017

 

Njëri nga atletët më të mirë që ka njohur historia, Usain Bolt, ka dhënë një intervistë të gjatë dhe interesante për faqen zyrtare të FIFA-s.

 
Bolt gjatë kësaj interviste ka folur për dashurinë që ka për futbollin, dhe ëndrrën e parealizuar për t’u bërë futbollist.

Si një tifoz i futbollit, ai është pyetur për formacionin më të mirë të sezonit të kaluar.

Formacioni më i mirë i sezonit të kaluar sipas Bolt, është ky:

Gigi Buffon (Juventus); Dani Alves (PSG), Sergio Ramos (Real Madrid), Leonardo Bonucci (Milan), Marcelo (Real Madrid), Paul Pogba (Manchester United), N’Golo Kantè (Chelsea), Philippe Coutinho (Liverpool), Cristiano Ronaldo Madrid), Lionel Messi (Barcelona), Neymar (Barcelona)./

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400