Gafa e Ronaldos për Juventusin

12:33 / E enjte, 22 Mars 2018

Ikona e Interit, Ronaldo, tha se drejtësia ka shkuar në vend kur Juventusi ka rënë në Serie B, por ai e tha ndryshe, bëri gafë duke deklaruar “në Serie C”.

Juve është goditur nga skandali i Calciopoli me 2006, por fenomeni, Ronaldo, thotë se gjithashtu ka vuajtur edhe Interi atë kohë.

Sido që të jetë, duke folur për rënien e “Zonjës së Vjetër” në një kategori më poshtë, Ronaldo bëri gafë duke thënë “Serie C”.

“Gjatë kohës sime te Interi, nuk luftuam vetëm kundër ekipeve tjera, por kundër gjithë sistemit të korruptuar”, u shpreh ai për “Calciomercato.com”.

“Gjithçka u zbulua disa vite më vonë, kur disa njerëz shkuan në burg ndërsa Juventusi në Serie C. U arrit drejtësia”.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400