Gattuso i lë të habitur fansat, ja sa lojtarë të rinj do të i sjell në ‘San Siro’

23:03 / E hëne, 16 Prill 2018

 

AC Milan po planifikon të sjellë disa futbollistë në verë.

Rossonerët nënshkruan me 11 lojtarë përpara fillimit të sezonit aktual dhe megjithëse jo aq shumë lojtarë do të kalojnë në San Siro gjatë verës së ardhshme të transferimit të verës, AC Milan me siguri do të sjellë disa fytyra të reja në përpjekje për t’u kthyer në krye të Italisë dhe futbollit evropian,përcjell ORAinfo.

Duke folur pas barazimit 0-0 të Rossonerëve kundër Napolit, Gattuso zbuloi se çka klubi duhet të bëjë në dritaren e transferimit të verës.

” Sezonin e ardhshëm do të na duhet 2/3 më shumë lojtarë për të bërë një hap përpara “, ka treguar trajneri italian.

Milan ka përfunduar tashmë nënshkrimin e Pepe Reina dhe Ivan Strinic, por Gattuso kërkon që disa lojtarë të rinj të arrijnë në San Siro në fund të sezonit.

Kuptohet që Gattuso kërkon një mbrojtës, një sulmues dhe një mesfushor të ri qendror

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400